קנון חשפה את מצלמת הרפלקס החדשה – Canon EOS 650D

קנון חשפה השבוע את המצלמה החדשה, Canon 650D, מצלמת DSLR נוחה לשימוש המציעה איכות תמונה גבוהה והפעלה פשוטה באמצעות מסך מגע. המצלמה אידיאלית לצלמים מתחילים, שכן היא משלבת מצבי צילום אוטומטי חכם עם מגוון תכונות מתקדמות. מצלמת Canon EOS 650D היא הראשונה בסדרת מצלמות EOS בעלת מערכת פוקוס אוטומטי (AF) כפולה המבטיחה תמונות סטילס מפורטות ופוקוס אוטומטי רציף בזמן צילום סרטוני וידאו. המצלמה מצוידת בחיישן Hybrid CMOS ברזולוציה 18 מגה פיקסל, מעבד תמונה חזק ומתקדם Digic 5, המאפשר צילום תמונות חדות, ברזולוציה מלאה במהירות של 5 פריימים בשניה.
מסך המגע של המצלמה תורם גם הוא לתפעול קל ומהיר של המצלמה, ומאפשר גישה נוחה ומיידית למגוון הגדרות המצלמה.

תכונות עיקריות:

  • חיישן CMOS בגודל APS-C ברזולוציה 18 מגה פיקסל הכולל מערכת פוקוס היברידית Hybrid CMOS
  • צילום וידאו באיכות Full HD 1080P, כולל שליטה ידנית ופוקוס אוטומטי רציף בוידאו
  • מהירות צילום עד 5 פריימים בשניה
  • מסך מגע 3 אינצ’ מפרקי ברזולוציה גבוהה של 1,040,000 נקודות
  • רגישות לאור ISO 100-12,500 עם הגברה עד ISO 25,600
  • מערכת מיקוד עם 9 נקודות מוצלבות

ביצועים יוצאי דופן בכל מצב צילום
Canon 650D מציעה איכות תמונה וביצועים יוצאי דופן. למצלמה חיישן חש שפותח APS-C Hybrid CMOS עם 18 מגה פיקסל המספק רזולוציה גבוהה, צבעים עשירים ודיוק רב של פרטים.
המצלמה אידיאלית לצילום בתנאי תאורה נמוכים ללא שימוש בפלאש, תודות לטווח רגישות לאור ISO 100-12800 עם יכולת הרחבה עד ISO 25600, המאפשר צילום תמונות במראה טבעי עם מינימום רעשים דיגיטליים (גרעיניות).
מצלמת EOS 650D היא המצלמה הראשונה בליין מצלמות הכניסה הרפלקסיות של קנון עם מעבד תמונה מסוג Digic 5.
המעבד החזק מציע מהירות משופרת (מהירות צילום של 5 פריימים בשניה בדגם 650D בהשוואה ל-3.7 פריימים בשניה בדגם 600D) וביצועי צבע מתקדמים. מעבד Digic 5 מספק מעברים יפים ועינים של גווני צבע.

מערכת פוקוס מתקדמת Hybrid CMOS AF
ללא ספק, אחד השדרוגים המשמעותיים של מצלמת 650D היא מערכת הפוקוס האוטומטי המהפכנית.
המצלמה כוללת מערכת פןקוס אוטומטי (AF) חדשה מסוג Hybrid CMOS AF שעוזרת להשיג פוקוס מהיר, חד ומדויק בזמן צילום תמונות סטילס וסרטוני וידאו במצב Live View.
מערכת הפוקוס כוללת 9 נקודות מיקוד, כולן מוצלבות, ומספקות ביצועים יוצאי דופן בזמן צילום סטילס ומציעות דיוק גם בזמן צילום בתנועה מהירה, כדוגמת צילום ספורט, ילדים משחקים ועוד…
מערכת הפוקוס המשודרגת מאפשרת לבצע פוקוס אוטומטי רציף גם בזמן צילום וידאו HD.
כאשר מצלמים וידאו עם עדשות Canon EF / EF-S בטכנולוגית STM, הפוקוס האוטומטי גם שקט, ומבטיח שהמצלמה תקלוט רק את הקולות של סצינת הצילום המתועדת.
המצלמה מצוידת במיקרופון סטריאו מובנה (בהשוואה ל-600D עם מיקרופון MONO) וכוללת ונקצית להפחתת עיוותי קול במצבים רועשים.

מסך מגע מפרקי
תכונה נוספת המצויה לראשונה במצלמות קנון EOS – מצלמת 650D מצוידת במסך מגע 3 אינצ’ רחב זווית ברזולוציה גבוהה של 1,040,000 נקודות, כך שכל פרט מוצג בצורה ברורה ומדויקת. מסך המגע מאפשר גישה נוחה ומהירה למצבי הצילום השונים, כמו גם שינוי מהיר של הגדרות המצלמה וביצוע פעולת הצילום עצמה באמצעות המסך בלבד.
שליטה באמצעות מגע מוסיפה מימד אחר לצילום במצב LIVE VIEW: ניתן לבחור נקודות מיקוד אוטומטי, לעקוב אחר פנים ואובייקטים ולכוון את הגדרות התמונה באמצעות מסך שליטה מהירה של המצלמה. הניווט באמצעות המסך הוא מהיר, נוח ואינטואיטיבי. המסך מפרקי וניתן להטות אותו למספר זוויות. בדרך זו ניתן לצלם בקלות אובייקטים הממוקמים בזווית גבוהה או נמוכה ביחס למשתמש.

canon-650d-lcd

צילום וידאו משודרג עם מיקוד אוטומטי רציף
מצלמת קנון 650D מאפשרת לצלם בקלות סרטוני וידאו באיכות FULL HD ברזולוציה 1920×1080.
תודות למערכת המיקוד של המצלמה מסוג Hybrid AF, המצלמה עוקבת באופן רציף אחר הנושא המצולם.
העדשות החדשות של קנון – עדשת Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM ועדשת Canon EF 40mm f/2.8 STM, שתיהן בטכנולוגית STM, אידיאליות לשימוש בזמן צילום וידאו ומבטיחות פוקוס אוטומטי רציף ושקט בזמן צילום וידאו.
המצלמה כוללת מיקרופון סטריאו מובנה וחיבור mini-HDMI המאפשר שיתוף מהיר בכל טלוויזיית HD

מצבי צילום חדשים
שני מצבי צילום חדשים ממוקמים בחוגת השליטה על מצבי צילום, במטרה לעזור לצלמים מתחילים לצלם בביטחון בתנאי תאורה קשים.
מצב הצילום הראשון HDR Backlight Control מתמודד עם תאורה אחורית נמוכה באמצעות צילום בשלוש חשיפות שונות – חשיפה נמוכה, חשיפה מדויקת וחשיפת יתר ושילובן לתמונת HDR אחת ברורה המציגה פרטים בהירים ומוצללים.
מצב צילום נוסף הוא Handheld Night Scene, המאפשר לצלם תמונות יפות בתאורת לילה חלשה, גם ללא שימוש בחצובה.
במצב זה המצלמה לוכדת 4 תמונות שונות לפני שהיא משלבת אותן לתמונה אחת מפורטת ללא טשטוש.
מצב הצילום Scene Intelligent Auto מתאים לצלמים שפשוט מעדיפים לכוון ולצלם (Point and Shoot), שכן הוא מנתח את סצינת הצילום ובוחר בהתאם את הגדרות הצילום הטובוץ ביותר.

מצלמת Canon 650D תהיה זמינה בארה”ב החל מאמצע יוני 2012 ומחירה יהיה כ- 850 דולר.