סקירת מצלמות מקצועיות: Canon 650D

לקנון מצלמת SLR חדשה ונוחה לשימוש, CANON 650D, עם חיישן CMOS APS-C ברזולוציה 18 מגה פיקסל, המציעה איכות תמונה גבוהה והפעלה פשוטה באמצעות מסך מגע. 650D אידיאלית לצלמים מתחילים ומשלבת מצבי צילום אוטומטיים חכמים עם מגוון תכונות מתקדמות לצילום תמונות סטילס ווידאו באיכות FULL HD.

למצלמות קנון מסדרת EOS יש מוניטין מעורר קנאה, ולפעמים מרגיש כאילו קנון לא צריכה להתאמץ יותר מדיי כדי לשמור על מכירות טובות.
בדגם Canon EOS 600D שהוכרז אשתקד הייתה תוספת שמרנית יחסית של מסך בגודל 3 אינצ’ וחיבור פלאש אלחוטי. דגם CANON 650D אולי נראה כמעט זהה לקודמו והמפרט העיקרי – חיישן 18 מגה פיקסל, 9 נקודות מיקוד אוטומטי ומסך “3 – לא השתנה. עם זאת ישנם כמה שיפורים משמעותיים שהופכים את המצלמה לנוחה וכדאית לשדרוג.

Canon החליפה בדגם זה את מעבד התמונה Digic 4, ששירת אותה במשך שלוש השנים האחרונות, לטובת מעבד תמונה חדש מסוג Digic 5 בו היא משתמשת גם במצלמות האחרונות מסדרת PowerShot. שדרוג מעבד התמונה מעלה את מהירות הצילום הרציף מ- 3.7 פריימים בשנייה ל- 5 פריימים בשנייה. מעבד התמונה החדש מסוגל לבצע תיקון סטייה כרומטית (CA) מיד לאחר הצילום באופן אוטומטי. תיקון סטייה כרומטית מבטל הילות דהויות סביב קווי ניגודיות גבוהה. כאשר בוחרים באפשרות זו בתפריט המצלמה, קצב הצילום הרציף המירבי קטן עד 2.1 פריימים בשנייה.

canon-650d-processor

קרדיט: www.expertreviews.co.uk

פונקציה זמינה היא הגדלת טווח דינאמי (HDR) בצורה אוטומטית, הכולל גישה מהירה בחוגת המצבים בסיפון העליון של המצלמה. בנוסף, ישנו מצב צילום לילה חדש, המשלב שלוש חשיפות להפחתת רעשים דיגיטליים בזמן צילום לילה.

החולשה הגדולה ביותר של הדגם הקודם 600D הייתה הפוקוס האוטומטי האיטי שלה במצב תצוגה חיה. בדגם 650D, קנון שילבו נקודות מיקוד אוטומטיות נוספות על החיישן, במטרה לשפר את מהירויות המיקוד האוטומטי במצב Live View.
מערכת המיקוד האוטומטית המרכזית של Canon 650D כוללת 9 נקודות מיקוד, אך הפעם כולן מוצלבות, לרגישות מוגברת של המיקוד. בדגם הקודם רק נקודת המיקוד המרכזית הייתה מוצלבת, ולכן רק לעתים נדירות נעשה שימוש ב-8 נקודות המיקוד האחרות.
לראשונה בסדרת EOS, נעשה שימוש במערכת מיקוד משולבת, שילוב של מיקוד פאזה (pahse) ומיקוד מבוסס ניגודיות (contrast), לפוקוס אוטומטי מהיר ומדויק יותר. מיקוד phase משמש למיקוד בזמן צילום באמצעות עינית המצלמה.
הפוקוס האוטומטי זמין גם בזמן צילום וידאו.

canon-650d-ois

קרדיט: www.expertreviews.co.uk

חידוש נוסף ב- CANON 650D: לראשונה בסדרת EOS, המצלמה כוללת מסך מגע , המאפשר תפעול מהיר ונוח של המצלמה ותפריטיה.