הדרך לשמירת המצלמה דיגיטלית שלכם

על מנת להגיע לביצועים הטובים ביותר של מצלמה דיגיטלית וכדי להאריך את ימיה, יש להקפיד על תחזוקתה השוטפת. מה שמייחד את המצלמות הדיגיטליות החדשות הן יכולת הניידות הגבוהה שלהן, הנובעת עקב משקלן וגודלן הקומפקטי. העובדה שאנחנו לוקחים את המצלמה הדיגיטלית כמעט לכל מקום (כמו טלפון סלולרי), גורמת באופן טבעי לבלאי יותר גדול, גם אם חומרי ורכיבי המצלמה הם חזקים ועמידים. שמירה ואחזקה לא נכונה, עלולות לגרום גם למצלמות דיגיטליות חדשות ללכלוך, שריטות וחלודה,  שישפיעו באופן ישיר על ביצועי המצלמה ואורך חייה.

 לפניכם מספר עצות שימושיות לטיפול מונע עבור המצלמה הדיגיטלית שלכם:

  • הקפידו להשתמש בתיק למצלמה – מדובר בהוצאה נלווית זולה וכמעט שולית, שיכולה להאריך את חיי המצלמה הדיגיטלית שלך במידה ניכרת. הקפד להשתמש במנשא מרופד היטב מאיכות בד טובה, וככזה שמותאם סטנדרטית, או לדגם הספציפי שלך.
  • בלי טובות – ברגע שתלוו את המצלמה הדיגיטלית שלכם למישהו אחר, אתם לוקחים סיכון שהיא לא תחזור במצב בו היא הושאלה. זה לא נעים רגע לפני טיול או אירוע לגלות שהמצלמה שהשאלתם לחברכם לא נמצאת אתכם, אך עוד יותר גרוע זה למצוא עליה שאריות של אבק, מכות ושריטות כשהוא מחזיר לכם אותה.
  • היזהרו ממים – מצלמות דיגיטליות עמידות למים הן פתרון טוב עבור מי שמעוניין לצלם בסביבה ימית, מבלי לחשוש לגורלה של מצלמתו. יחד עם זאת, רוב המצלמות עשויות להתקלקל במגע עם מים, ולכן חשוב מאוד להרחיק אותן מאזור כזה.
  • ניקוי העדשה – עדשה היא החלק הכי חשוב במצלמה, אך גם בין העדינים בה. את העדשה יש לנקות עם חומר מיוחד לניקוי עדשות המטופטף על מטלית לחה. את הניקוי יש לבצע בעדינות מהמרכז החוצה. ניקוי העדשה למצלמה צריך להתבצע בתדירות תכופה, עדיף לפני כל יום בו אנו צפויים להשתמש במצלמה. והכי חשוב:  תמיד להקפיד לסגור את מכסה העדשה -בתום השימוש.
  • ניקוי גוף המצלמה. את גוף המצלמה הדיגיטלית יש לנקות בעזרת מטלית לחה עם חומר לניקוי עדשות. יש להקפיד שלא לשפוך את נוזל הניקוי ישירות על המצלמה על מנת שלא לפגוע ברכיביה האלקטרוניים.
  • שימו לב לחיישן הקטן. החיישן הדיגיטלי הוא חלק מאוד רגיש, שאומנם אינו נוטה להתלכלך, אך מספיק גרגר אבק עליו כדי לגרום להופעת נקודות שחורות על התמונה המתקבלת. יש לקרוא את הוראות יצרן המצלמה בדבר ניקוי החיישן הדיגיטלי שלה.
  • זהירות, חלודה. החלק הפגיע ביותר במצלמה דיגיטלית מבחינת חלודה הוא תא הסוללות, בו יש רכיבי מתכת והוא אינו תמיד אטום הרמטית. מעבר לזה, שימוש ממושך באותן סוללות עלול לגרום לדליפה, שתוסיף לחלודה ועלולה לשבש את פעולת המצלמה. מדי פעם יש לפתוח את התא, ובעזרת מחק עיפרון להוריד את סימני החלודה.

העצות שפירטנו מעלה חשובות ושימושיות בהחלט לשמירה על המצלמה הדיגיטלית שלכם ואינן דורשות זמן ומאמץ רב..

תוכלו למצוא מגוון מצלמות דיגיטליות כאן