קניית מצלמה דיגיטלית – הקנייה הבטוחה

לפני שאתם רוכשים מצלמה דיגיטלית או כל אביזר חשמלי או אלקטרוני – חשוב לוודא שאתם רוכשים מוצר מהיבואן הרשמי ולא ממישהו שקונה מלאי ונפטר ממנו באמצעות המחיר !!! לצערינו הרב אנו נתקלים לא מעט במשפטים כדוגמת : “בחיים אני לא אקנה יותר באינטרנט” , “אל תתקרבו לאתר הזה” ומשפטים נוספים המוציאים כל חשק לקנות מוצרים ברשת.

חוויית הקניה לא נגמרת בקבלת המוצר. לקוח שקונה מוצר , רוכש אותו בדרך כלל אחרי בדיקה מדוקדקת שלו באתרי השוואת מחירים כדי לקבל את המוצר במחיר הזול ביותר, וכדי להשלים את תחושת ה”לא לצאת פראייר”.
אבל הקנייה הטובה ביותר היא לאו דווקא רכישת מצלמה דיגיטלית או כל מוצר במחיר הזול ביותר. כדי לקבל את הקנייה הטובה ביותר, הכדאית ביותר, עליכם לבדוק גם את הדברים הבאים :

 

 • יבואן רשמי : גם כשאתם מגיעים לדף המוצר באתר השוואת מחירים (zap, kama) חפשו את המוצר שנמכר דרך היבואן הרשמי של אותה חברה. טיפ – ברוב המקרים המוצר הנמכר על ידי היבואן הרשמי לא ימצא בשורות הראשונות של אותו מוצר, כלומר במחירים הזולים ביותר, אלא יותר לכיוון אמצע הדף.
  היבואן הרשמי הוא היחיד שיכול להתחייב ל :
  1. אחריות מקיפה על המוצר.
  2. חלקי חילוף מקוריים וזמינים של המוצר לאורך זמן.
  3. הוראות הפעלה בעברית.
  4. הכשרה של עובדי החברה על ידי החברה היצרנית.
  5. ביקורת איכות פעמיים בשנה של היצרן במעבדות החברה בארץ.
  6. אמינות ונאמנות.
  7. קו ישיר לתקלות מסובכות יותר בהם נדרש טיפול של המוצר גם במעבדות החברה בחו”ל.בכדי להקל עליכם להלן היבואנים הרשמיים של חברות הצילום הגדולות :CANON / PENTAX – קרט ניופאן. – ממוקמת באיזור התעשייה בראשון לציון.
  NIKON – הדר – ממוקמת בתל אביב.
  PANASONIC – יורוקום – ממוקמת באיזור התעשייה אפק שבראש העין.
  FUJIFILM – קבוצת חברות שמעוני – ממוקמת בבני ברק (מול קניון איילון).
  SONY – חברת ישפאר – ממוקמת בהרצליה.רכישה שלא דרך היבואן הרשמי אלא יבואן הנקרא בעגה המקצועית – יבואן פרללי, היא רכישה פחות בטוחה שלא יכולה להבטיח לכם את התנאים המוזכרים לעיל.
  הפרשי המחירים בין קנייה מיבואן רשמי ליבואן פרללי נובעת מעלויות התפעול אותן חייבים היבואנים הרשמיים לשמר בכדי שאתה הגולש תקבל את המוצר הטוב ביותר עם השירות הטוב ביותר.
 • זמן אספקה : בדקו את הזמן לאספקת המוצר. לאחר שווידאתם שאת המוצר שאתם עומדים לרכוש אתם מקבלים עם אחריות של היבואן הרשמי – בדקו טלפונית או באמצעות מייל אם המוצר זמין במלאי.
  כך תדעו שאכן זוהי הרכישה הכי נכונה של מצלמה דיגיטלית או מצלמת וידאו.

   

 • חוות דעת גולשים : לאחר שוידאתם את שני התנאים הראשונים ואני חוזר : 1. רכישה דרך יבואן רשמי
  2. זמן אספקה, בדקו מה חושבים או מה כתבו גולשים אחרים על אותן חנויות מהן אתם רוצים לרכוש את המוצר. כך תדעו אם אתם רוכשים מוצר מחנות בעלת מוניטין טוב או מוניטין רע.

   

 • לא רק בזאפ : העתיקו את דגם המוצר וחפשו אותו גם ב-GOOGLE. תופתעו לפעמים לגלות שאת אותו מוצר תמצאו במחיר טוב יותר לאו דווקא במנוע חיפוש מחירים. מומלץ גם לבדוק את מוניטין החנות ב-GOOGLE. בדקו את מוניטין החנות דווקא בדפים 2-5 ב-GOOGLE כי בדרך כלל תמצאו בדף הראשון את המוצרים של אותה חנות.
לסיכום : כדי לבצע את הקניה הטובה ביותר עליכם לבצע את ארבעת הפעולות המוכרות לעיל לפי הסדר בהן הן מופיעות: יבואן רשמי, זמן אספקה , חוות דעת גולשים וחיפוש ב-GOOGLE. רק כך תוכלו להבטיח לכם רכישה נכונה וקנייה מהנה.