מצלמת וידאו בעידן הסמארטפון -לבחור את הפתרון המתאים ביותר!

אם בעבר הטלפון הסלולארי שימש אותנו רק לקבלת או הוצאת שיחות, הרי שכיום, בעידן מכשירי הסמארטפון, אנו יכולים ליהנות ממגוון של פעולות שונות, לרבות צילום וידאו. מכשירי הסמארטפונים המתקדמים, שהגיעו לאחרונה לארץ, מציעים לנו שלל של פונקציות שונות, וכולן במכשיר אחד. ישנם רבים בעלי יכולת צילום וידאו באיכות של HD, ההופכת אותם למכשיר מתקדם ויעיל במיוחד. ובכל זאת, אם אתם רוצים ליהנות מצילומי וידאו איכותיים מאד ופתרונות מתקדמים ומגוונים, מומלץ לכם לרכוש מצלמת וידאו, ולא להסתפק בזו של המכשיר הסלולארי שלכם.

על מגוון האפשרויות

בעוד שמכשיר הסמארטפון שלכם מציע לכם אפשרות של צילום וידאו, מצלמות וידאו מאפשרות לכם חוויה מסוג אחר. ניתן למצוא מבחר של מצלמות וידאו מסוגים שונים, המציעות מדיות הקלטה שונות. ניתן למצוא מצלמת וידאו המאפשרת להקליט על קלטת מיוחדת, אותה ניתן להעביר ישירות אל מסך הטלוויזיה או מסך המחשב. מצלמה וידאו זו נחשבת קומפקטית במיוחד וקלה לשימוש. ניתן למצוא מצלמות וידאו, המקליטות צילום וידאו על תקליטור DVD, אותו ניתן לשדר בנגני DVD. ניתן למצוא גם מצלמת וידאו, הכוללת דיסק קשיח, כמו זה הקיים על המחשב, ועליו ניתן להקליט את סרט הוידאו. ישנן גם מצלמות וידאו בעלות כרטיס זיכרון או כרטיס פלאש, המובנה בתוך המצלמה ועליו ניתן להקליט את הסרט.

בכל הקשור לאיכות הצילום, הרי שמצלמות הוידיאו כוללות מבחר של פתרונות שונים, שאינם קיימים במכשירים הסלולאריים, ועל כן נחשבות עדיפות הרבה יותר לצורך צילום וידאו. מצלמות וידאו אלו כוללות זום אופטי או דיגיטלי, אפשרות להתקרב לאובייקט וכן אפשרות לזום גדול מאד. למצלמות וידאו אלו רמת רגישות גבוהה יותר, בהשוואה למכשירי הסמארטפון, ועל כן הן מציעות גם צילום ברמה גבוהה וטובה יותר. הן מתמודדות עם סביבת תאורה נמוכה ומאפשרות גם צילום בלילה, בעזרת פנס תאורה, המובנה ישירות בתוך המצלמה עצמה. למצלמות אלו קיימת גם האפשרות לייצוב תמונה, העוזרת במקרים של רעידות או תזונות.

תפעול מצלמות וידאו אלו, בין אם אלו מצלמות וידאו HD או כל מצלמת וידאו אחרת, הוא נוח מאד. בשל מגוון המצלמות בשוק, ניתן לבחור את המצלמה המתאימה והנוחה ביותר, בהתאם לצרכיו של כל אחד. למצלמות הוידיאו מסך LCD מתקפל בצידן, המאפשר לצפות ישירות באובייקט המצולם, גם לפני הצילום, גם במהלכו, וגם לאחר הצילום שבוצע. במידה ותנאי התאורה חזקים מדי, ניתן לצפות באובייקט המצולם באמצעות העינית (שכידוע, איננה קיימת במכשירי הסמרטפון).

לצידן של אפשרויות אלו, ניתן להוסיף לכל מצלמת וידאו מבחר של אביזרים נלווים, ההופכים את תפעול המצלמה והשימוש בה לנוחים ומתקדמים יותר. ניתן, למשל, לרכוש שלט רחוק, בעזרתו ניתן לתפעל את המצלמה במסגרת שידוריה לטלוויזיה. ניתן לרכוש גם רצועת נשיאה, כדי ליהנות מנוחות מרבית במהלך הצילום עצמו, וכן תחנת עגינה, בה ניתן להניח את המצלמה ולטעון אותה, כשאיננה בשימוש.

כל אלה, הופכים את מצלמת הוידיאו למכשיר המתאים ביותר, כדי לבצע צילום וידאו איכותי. נוחות השימוש במצלמות הוידיאו השונות, היותן מיועדות לביצוע הצילום ולא משמשות לפתרונות אחרים – כל אלה יחד מאפשרים למצלמה להציע לנו את הטוב ביותר.

בזכות מגוון הדגמים השונים, הקיימים בשוק כיום, וכן הטכנולוגיה המתקדמת, המציעה לנו שפע של אפשרויות ופיתוחים שונים, לרבות מצלמת וידאו HD – צילום הוידאו במצלמות הוידאו השונות מעולם לא היה מתקדם, איכותי, נוח לשימוש וגם כזה המתאים לכל אחד.