סקירה לעדשה Tokina opera 50mm f/1.4

opera-50mm-f1.4-photography

הצלם המקצועי קולינס ריאן, סוקר הפעם את העדשה Tokina opera 50mm f/1.4. קולינס הוא צלם מקצועי בינלאומי, בעל ידע עתיר ועשיר בגרפיקה דיגיטלית וידנית, ואמנות ויזואלית, ומה שמיוחד בסקירות המוצר שלו
שהן בשפה שאיננה מתיימרת להיות מקצועית, מובנת לכל ונעימה לקריאה.

להלן טעימה מתוך הסקירה:

“אז הטוקינה אופרה 50מ”מ היא כנראה אחת העדשות השקטות ביותר שיצא לי לצלם דרכן! לא צוחק! טוקינה משווקים אותה כעדשה שקטה. אני לא יכול להאשים אותם בפרסום הזה.
אני אגדיל ואומר שזהו בהחלט פינוק ברמה הראשונה במעלה. אכן, תענוג גדול לצלם עם עדשה שקטה שכזו בסביבות מסויימות או סוגי צילום הדורשים שקט. למשל, עבור צלמים החתונה, או צלמי אירועים וטקסים זה בעצם יותר מתענוג נפלא, אלא צורך מקצועי.
אתם יכולים לדמיין את עצמכם מצלמים את החתן והכלה בטקס שבו השקט הוא הדבר היחיד שעליכם לשמור, אבל אז המצלמה שלכם מתחילה לעשות רעשים?!!
חברים, אתם תהנו מהשקט האימתני. באחד המסלולים של תארי המאסטר האקדמיים שלי היה לי כייף לחקור את המשמעות של dB (דציבלים).
דציבל הוא מדד הלחץ הקולי, והמשמעות היא שככל שהדציבל גבוה יותר – כך הצליל חזק יותר באוזניך. אז מה מצאתי כאן עם העדשה הזאת: בסביבות 10dB, שזה סופר-דופר שקט!!”

“מהבחינה הפרקטית, אני חווה דרך העדשה הזו תענוג טהור. הווה-אומר: מנגנון המיקוד/פוקוס הוא מיידי (מהיר ביותר!). זה באמת מעבר לכל עדשה אחרת בטווח.
מכלול התכונות הטובות הללו משאיר אותי פעור פה לנוכח רמת הטכנולוגיה ועבודת ההנדסה המדויקות שהושקעו אל תוך העדשה הזו.
אני נשבע לכם שהיצרן לא משלם אגורה על הביקורות שלי, אבל אני פשוט מעריץ את הטרנד המבורך של טוקינה במסגרת בנייתם את סדרת מוצרי העילית, אופרה, בה בעדשה איננה עוד רק עדשה, אלא מוצר מהדרג הגבוה ביותר”.

קולינס מסיים את המאמר בתכונת האיטום של העדשה, שהיא בבחינת הדובדבן שבקצפת בעיניו:

“עוד פינוק שצריך להיות מוזכר בהחלט כאן הוא איטום העדשה לתנאי מזג האוויר ולאבק. אני חייב להיות ממש כן עמכם שאני כל כך שמח על המאפיין הזה, שלמרבה הצער מאוד נדיר למצוא בעדשות כיום.
כשאני מצלם כאן בניו זילנד או בכל מקום גשום אחר, אני תמיד צריך לזכור שיש סיכוי לגשם גם ביום שהתחיל שימשי ובהיר. אבל תמיד צריך לזכור זאת.
עם העדשה הזו, במקום להתחבא מהגשם ולאבד תמונות פוטנציאליות נפלאות, אני יוצא החוצה בגשם, מצלם, מרגיש כמו מנצח (למשל כמו בתמונה פה למטה)
האם כבר ציינתי שזאת עדשת באיכות פרמיום…?!

לקריאת הסקירה כולה, שהיא אגב המלצה חמה שלנו, לחצו על הלינק הבא: סקירת עדשה מאת קולינס ריאן

 

opera-50mm-f1.4-kolin1

קרדיט לתמונות: הצלם המקצועי Collins Ryàn