מצלמת פנסוניק ללא מראה – Panasonic GF5

פנסוניק הכריזה ביום 5 באפריל 2012 על מצלמה ללא מראה חדשה, עם עדשות מתחלפות – מצלמת Pansonic DMC GF5, שמצטרפת לסדרת מצלמות Lumix G עטורת השבחים של פנסוניק, תודות לאיכות התמונה הגבוהה עם גוף ועדשות קטנים וקומפקטיים.

מצלמת Lumix GF5 מצוידת בחיישן מיקרו 4/3 חדש ומתקדם מסוג Live MOS ברזולוציה 12.1 מגה פיקסל ומעבד תמונה מהיר ומדויק Venus Engine, המבטיחים הפקת תמונות דומות למציאות, עם רזולוציה יוצאת מן הכלל ושעתוק צבעים. גם במצבי תאורה נמוכים או בצילום ברגישות מקסימאלית לאור ISO 12800, מצלמת פנסוניק GF5 מייצרת תמונות סטילס וסרטוני וידאו באיכות מצוינת.

למצלמה מערכת להפחתת רעשים דיגיטיליים (גרעיניות) שכוללת שילוב של (3DNR (3D Noise Reduction ו- MNR (Multi-process Noise Reduction) המאפשרים הן לאזורים בהירים והן לאזורים כהים להיווצר בנאמנות למקור עם רעשים דיגיטליים מינימאליים (גרעיניות)בזמן צילום ברגישות גבוהה.

למצלמת Lumix GF5, כמו לשאר מצלמות מסדרת Lumix G,מערכת ניגודיות פוקוס אוטומי (AF) מהירה ביותר של 0.09 שניות, הנשלטת ע”י חיישן התמונה. ניגודיות פוקוס אוטומטי משלבת אזור מיקוד מלא, כך שניתן להגדיר את המיקוד בנקודה כלשהי בשדה הראייה.
מערכת המיקוד המהיר (0.09 שניות), בשילוב שליטה על המיקוד במגע אצבע וצילום מהיר של 4 פריימים בשנייה ברזולוציה מלאה, מאפשרים צילום חד וברור של אובייקטים בתנועה.

מסך מגע גדול 3 אינצ’ בהיר וברור ברזולוציה גבוהה של 921,000 נקודות. למסך המגע של GF5 ממשק משתמש גרפי חדש GUI (Graphic User Interface) המאפשר שימוש קל והפעלה פשוטה. מערכת השליטה במגע אצבע, מאפשרת להתמקד על כל אובייקט בתמונה באמצעות נגיעה במסך, ואף לצלם את התמונה עצמה באמצעות נגיעה במסך.
ניתן גם לעקוב אחרי אובייקט הצילום שנמצא בתנועה – ברגע שלוחצים על המסך על פונקצית מעקב פוקוס אוטומטי, המצלמה תעקוב אחרי הנושא המצולם גם אם הוא נמצא בתנועה.

צילום וידאו באמצעות כפתור ייעודי (בסיפון העליון של המצלמה) באיכות Full HD ברזולוציה 1920×1080, במהירות של עד 30 פריימים בשניה. סרטוני הוידאו מוקלטים בפורמט AVCHD או MP4 עם סאונד סטריאו, כשהמשתמשים יכולים להינות מאפשרות שינוי המיקוד בזמן צילומי וידאו.

במצלמת Lumix GF5 קיימים 14 סוגי פילטרים לאפקטיים אומנותיים בתמונה (בהשוואה ל-6 סוגי אפקטים שהיו בדגם הקודם GF3). ניתן לראות תצוגה מקדימה של התמונה עם פילטר האפקט על גבי מסך המצלמה הגדול במצב תצוגה חיה (Live View), והמצלמה גם מציעה באופן אינטואיטיבי פילטרים מומלצים בהתאם לסצינת הצילום שהמצלמה מזהה בפונקצית iA.

עבור משתמשים חדשים במצלמות ללא מראה עם עדשות מתחלפות, פנסוניק Lumix DMC-GF5 מציעה מדריך צילום הכולל 23 תמונות של מצבי סצינות צילום שונים. המשתמשים יכולים לבחור את התמונה הקרובה ביותר למצב הצילום שלהם, והמצלמה תקבע באופן אוטומטי את ההגדרות האופטימליות למצב צילום זה. בנוסף, יוכלו המשתמשים להינות מייעוץ טכני או מנסבר באיזה עדשה מומלץ להשתמש בסצינת הצילום המסוימת כדי להפיק את המירב, כשהמטרה היא שהמשתמשים יכירו טוב יותר את המצלמה שלהם ויוכלו להבין וללמוד צילום.

https://youtu.be/8ig0W-psfgQ