פנסוניק מכריזה על עדשה Lumix G 20mm f/1.7 II

פנסוניק הכריזה על עדשת Panasonic Lumix G 20mm f/1.7 II ASPH, גרסה חדשה לעדשת הפנקייק המהירה שלה, Lumix G 20mm F/1.7 asph. לעדשה החדשה עיצוב מתכתי חיצוני מתוחכם ומשקל מעט מופחת מקודמתה. העדשה החדשה תגיע בגימור שחור או כסוף, תוך שמירה על התכנון האופטי המדהים של הגרסה הקודמת – 7 אלמנטים ב-5 קבוצות, כולל 2 אלמנטים אספיריים עם צמצם מהיר f/1.4

בעקבות ההצלחה הרבה של עדשת הפנקייק המהירה Lumix G 20mm F/1.7 ASPH, פנסוניק גאה להכריז על גרסה חדשה של העדשה Lumix G 20mm f/1.7 II ASPH, או כפי שפנסוניק אוהבת לכנותה: H-H020A. העדשה מצטרפת למשפחת עדשות למצלמה מסדרת LUMIX G, המיועדת למצלמות ללא מראה עם חיישן מיקרו 4/3 של פנסוניק ואולימפוס.
השינוי שנעשה בדגם זה הוא בעיצוב המשודרג של העדשה. לעדשה עיצוב מתכתי חדש ואלגנטי בגימור שחור או כסוף. בפנסוניק החליטו לשמור על הביצועים האופטיים המדהימים של הדגם המקורי, בגוף עדשה קומפקטי מאוד וקל משקל במיוחד.

panasonic_g20mm

העדשה כוללת 7 אלמנטים המסודרים ב-5 קבוצות, ושני אלמנטים אספיריים הממזערים עיוותים ותורמים לצילום תמונות ברזולוציה גבוהה במיוחד מפינה לפינה. אורך המוקד הקבוע 20 מ”מ (מקביל לטווח 40 מ”מ במונחי 35 מ”מ) מתאים למגוון רחב של מצבי צילום, החל מצילומים יומיומיים, דרך צילומי נוף יפים כמו שקיעות וכלה בצילום בתאורה נמוכה תודות לצמצם הפתוח f/1.7 המאפשר צילום בעומק שדה רדוד (רקע מטושטש).

Panasonic Lumix G 20mm F/1.7 II מצוידת ב-7 להבים מעוגלים המעניקים אפקט boqeh (טשטוש רקע) מיוחד כאשר משתמשים בצמצם פתוח. העדשה כוללת גם חיבור מתכתי חזק ומשתמשת בציפוי רב שכבתי של אלמנטים אופטיים שמפחית תופעות אופטיו לא רויות, כדוגמת סנוורים. התוספת החדשה תהיה זמינה בארה”ב החל מסוף יולי 2013.

תכונות העדשה:

עדשת פריים קבועה 20 מ”מ
מקביל לטווח 40 מ”מ (במונחי 35 מ”מ)
מפתח צמצם רחב f/1.7
מרחק מיקוד מינימאלי: 20 מ”מ
מבנה העדשה: 7 אלמנטים ב-5 קבוצות
2 אלמנטים אספיריים
משקל: 87 גרם