עידן חדש של מצלמות דיגיטליות – מצלמה ללא מראה (MirrorLess Cameras)

בשנים האחרונות, מאז נכנס הצילום דיגיטלי לעולמנו, סוגי מצלמות מקצועיות ואפשרויות הצילום רק הולכים ומתפתחים כל הזמן. לצד מצלמות SLR ו-DSLR, התפתח לו זן חדש של מצלמות מקצועיות – מצלמות ללא מראה, מקצועיות וקומפקטיות, המאפשרות צילום דיגיטלי מתקדם, איכותי ויצירתי, תוך שימוש בעדשות מתחלפות. חלוצת המצלמות ללא מראה הייתה אולימפוס, פנסוניק הוציאה דגם ללא מראה אחריה ואט אט גם שאר היצרניות המובילות, כמו פוג’י, ניקון, סוני וכל השאר. מצלמות ללא מראה מיועדות יותר עבור צילום ביתי או צילום חובבני ולא עבור צלמים מקצועיים, אך התוצאה שהן מספקות היא ללא ספק איכותית מאוד.

מצלמות DSLR ו-SLR מכילות בתוכן מראה פנימית, אשר מאפשרת בתהליך הצילום לדעת בדיוק רב כיצד תראה התמונה בסופו של דבר. באמצעות המראה מגיע אור מהעדשה לעינית וכך למעשה מקבל הצלם את התמונה המדויקת המשתקפת מעדשת המצלמה. לעומת זאת, מצלמה ללא מראה מכילה חיישן גדול הקולט את האור ומתרגם אותו ישירות לתמונה, באיכות גבוהה מאוד.

מצלמה ללא מראה – יתרונות וחסרונות

    • אחד היתרונות הבולטים של מצלמות ללא מראה הוא היותן קטנות וקומפקטיות. הוצאת המראה מהמצלמה מאפשרת למעשה ייצור מצלמה זעירה וקומפקטית ביחס למצלמות רפלקס רגילות. גודלה של המצלמה מאפשר אחיזה יציבה יותר ונוחות צילום מרבית, בייחוד למי שאינו צלם מקצועי.
    • מצלמות ללא מראה מאפשרות, בדומה למצלמות רפלקס, מגוון גדול של עדשות לבחירה ואף החלפת עדשות של יצרניות שונות. אפשרויות טווחי הצילום הן רבות וניתן אף להשתמש בחלק מהדגמים בעדשות של חברות שונות. יש מגוון עדשות מתחלפות עבור מצלמה ללא מראה וחשוב לבדוק בעת רכישת מצלמה כזו, כי קיימת עדשה המאפשרת את סגנון הצילום המועדף עליכם (לדוגמה: צילום בטווח רחב).
    • אחד מחסרונותיה של מצלמה ללא מראה הוא חיי סוללה קצרים יותר לעומת מצלמת רפלקס, זאת מאחר ומצלמת ה-Mirror Less צורכת יותר חשמל והיא דיגיטלית לחלוטין. מקבץ התמונות שניתן לצילום הוא קטן יותר מאשר במצלמת DSLR.
    • גם במצלמות DSLR וגם במצלמות ללא מראה, קיימת מערכת מיקוד אוטומטית, המאפשרת פוקוס ברמה גבוהה ודיוק מקסימאלי. בדגמים הראשונים של מצלמות ללא מראה מערכת הפיקוס הייתה מהירה פחות מזו של מצלמות הרפלקס, אך כיום, בדגמים החדשים וככל שהטכנולוגיה בתחום מתפתחת, רמת הדיוק והפוקוס של מצלמות ללא מראה אינה נופלת מזו של מצלמות הרפלקס.
    • איכות התמונה ביחס לגודלה של המצלמה הוא אחד מיתרונותיה הבולטים של מצלמה ללא מראה, זאת מאחר והחיישן שלה הוא גדול ביחס למצלמות קטנות אחרות. מצלמות Mirror Less מאפשרות אף צילום איכותי מאוד, גם בתנאי תאורה שאינם אידיאליים וגם ללא פלאש.

להתרשמות ממגוון מצלמות ללא מראה באתר 2click והזמנה לחצו כאן