גימבל למצלמה ולסמארטפון – במה מדובר ומהם השימושים העיקריים?

בשנים האחרונות הפכנו כולנו לצלמים חובבים וסמי מקצועיים גם בלי שהתכוונו לכך, כאשר ההתקדמות הטכנולוגית הציבה בכיס של כולנו מצלמות משוכללות ואיכותיות ביותר במסגרת מכשירי הסמארטפון עימם כולנו מסתובבים. גם ההוזלה המשמעותית במחיריהן של מצלמות מתקדמות ומשוכללות ביותר הביאה לעלייה משמעותית במספר האנשים המתנסים בצילום איכותי במהלך היומיום, כמו גם במספר האנשים ובתי העסק המשתמשים בצילום לצרכי שיווק ופרסום מסוגים שונים. עבור כל מי שמתעניין בצילום ומעוניין לשדרג את יכולות הצילום שלו, “גימבל” הוא אביזר נלווה למצלמות מכל סוג ששווה מאוד להכיר

גימבל – במה מדובר?
נתחיל בהצגה כללית של האביזר המוכר לרבות ורבים כ”גימבל” – זהו בעצם שם כללי לאביזר המשמש כמייצב תמונה, ומאפשר לצלם סטילס ווידיאו גם יחד באופן יציב ו”חלק” וכך לקבל תוצאות איכותיות ומקצועיות של ממש, גם כאשר מדובר במצלמה חובבנית פשוטה או במצלמה של הסמארטפון.
כאמור, “גימבל” הוא שם כללי, שם לקטגוריה שלמה של אביזרים המיועדים לייצב את התמונה, בעיקר בתנועה. בתוך קטגוריה זו נמצא סוגים רבים ושונים של גימבלים, החל מגימבל בסיסי המיועד לסמארטפון ונראה כמו מוט פשוט יחסית עליו מתלבש המכשיר (למרות שבפועל מדובר באביזר מתקדם ומתוחכם ביותר, ממש לא סתם “מוט פשוט”…) ועד לגימבלים מקצועיים אותם ניתן לראות בדרך כלל אצל צלמים מקצועיים, בין אם על סט של טלוויזיה או קולנוע ובין אם באירועים חגיגיים בהם נכנס הצלם לתוך רחבת הריקודים עם מצלמה מקצועית התפוסה בתוך אביזר המייצב אותה ומאפשר לה לצלם באופן חלק ויציב.
הסוגים הרבים והשונים של גימבלים מבטיחים כי לכל מכשיר בו תרצו לצלם תוכלו למצוא גימבל ייעודי המתאים בצורה טובה ומספקת, בין אם מדובר בסלולארי, בטאבלט, במצלמת חובבים או במצלמות מקצועיות מסוגים שונים.
הגימבל מאזן את המצלמה סביב שלושת הצירים בהם היא עשויה לנוע ומבטיח כי הצילום ייצא חלק ואחיד, ללא רעידות או קפיצות למיניהן (כפי שקורה בדרך כלל כשמצלמים בזמן שהמצלמה נמצאת בתנועה).

קניית גימבל – מה חשוב לקחת בחשבון
כאשר מתעניינים ברכישת גימבל יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים שונים אשר יבטיחו כי תרכשו את האביזר הנכון והמדויק ביותר עבורכם.
בתור התחלה יש להתאים את סוג הגימבל שמחפשים לסוג המצלמה בה אתם משתמשים, בין אם מדובר במצלמת הסלולארי או במצלמת ווידיאו מקצועית למהדרין. בעוד מרבית הגימבלים הם אביזרים מורכבים ומתקדמים יחסית, חשוב לוודא כי אתם יודעים בדיוק כיצד להפעיל את הגימבל שאתם רוכשים. אל תחששו לבקש הדרכה מהחנות ממנה אתם קונים, ואל תרכשו בלי שאתם מקבלים הדרכה נאותה או לכל הפחות הכוונה למקום בו תוכלו לקבל הדרכה על אותו דגם ספציפי.
חשוב להתחשב גם במשקל המצלמה שלכם – לא כל גימבל אמור לסחוב כל משקל, ובמידה ומדובר במצלמה גדולה או כבדה יחסית, חשוב לוודא כי אתם רוכשים גימבל המיועד לשאת משקל זה.
וכמובן שכמו עם כל מוצר או אביזר חשוב שאתם קונים, אל תשכחו לוודא כי אתם מקבלים אחריות מלאה על המוצר. במיוחד כאשר מדובר בגימבלים יקרים יחסית המיועדים למצלמות מקצועיות ועולים יותר מאשר אלו הפשוטים יותר לסמארטפון, חשוב לוודא כי אתם מכוסים מבחינת אחריות על המוצר.

להתרשמות ממגוון רחב של גימבלים איכותיים והזמנה אונליין גלשו לקטגוריית גימבל באתר.