הכרזה על מצלמת FujiFilm X100V החדשה

FUJI X100V

חברת פוג’יפילם השיקה בימים אלו (02/2020) את מצלמת FUJIFILM X100V , דור חמישי לסדרת X100, סדרת מצלמות דיגיטליות קומפקטיות בסגנון רטרו. החברה החליטה ליצור דגם מצלמה דיגיטלית קומפקטית חדש שיספק ביצועים גבוהים ומהירים לצילום תמונות באיכות מקצועית ולשם כך היא בראש ובראשונה אימצה את החיישן ומעבד התמונה מהדגם המקצועי המוביל X-Pro3, הלא הם חיישן 4 APS-C X-Trans CMOS ברזולוציה 26.1MP ומעבד התמונה המהיר והמתקדם X Processor 4.
המצלמה מצוידת בעדשה מובנית חדשה עם זום קבוע 23 מ”מ וצמצם f/2 עם שיפור משמעותי בחדות התמונה בהשוואה לדור הקודם מסדרת מצלמות X100. העדשה בעלת מבנה אופטי חדש ומתקדם המספק ביצועים גבוהים וצילום תמונות חדות באיכות מקצועית. העדשה מאפשרת חדות גבוהה לאורך כל התמונה (גם בפינות), וחדות מדהימה גם בצילום מקרוב.
גם מצלמה זו, כמו קודמותיה, כוללת עינית המאפשרת מעבר בין עינית אופטית לעינית אלקטרונית, מתוך רצון לענות על הרגלי השימוש הן של משתמשי מצלמות DSLR (שמורגלים בשימוש בעינית אופטית) והן של משתמשי מצלמות ללא מראה (שמורגלים בשימוש בעינית אלקטרונית).
יתרון נוסף, מדובר בעינית גדולה הכוללת רזולוציה גבוהה שמספקת הנאה ונוחות בזמן בשימוש.
FUJI X-100V משלבת מערכת מיקוד אוטומטי חדשה המאפשרת מעקב מהיר ומדויק אחרי הנושא המצולם וכן מערכת זיהוי פנים ועיניים מדויקת ואמינה יותר.

תכונות וחידושים נוספים:

  • ND Filter מובנה עם 4 סטופים – מאפשר חשיפה ארוכה גם בצילום באור יום ועוזר גם בצילום וידאו
  • מסך מגע מפרקי -הדורות הקודמים כללו מסך שאינו מסך מגע ואינו מפרקי
  • צילום וידאו באיכות UHD 4K – לעומת איכות FHD בדגמים הקודמים
  • כניסת מיקרופון 2.5 מ”מ ויציאת אוזניות TYPE C (נדרשים מתאמים הנרכשים בנפרד)
  • אורך חיי הסוללה הוארך – בשימוש עם עינית אופטית OVF ל- 420 תמונות, ועם עינית אלקטרונית EVF ל-350 תמונות.

רוצים לדעת עוד על המצלמה המדהימה הזו? מוזמנים לצפות בסרטון: