מצלמות דיגטליות – סוגים ומטרות

קיים מגוון רחב של מצלמות דיגיטליות, בהן מצלמות קומפקטיות, מצלמות דמויות SLR ומצלמות SLR מקצועית.
לפני שאתם רוכשים מצלמה דיגיטלית, חשוב שתבדקו מהי המטרה שלשמה אתם קונים את המצלמה (מצלמה קטנה שיהיה קל לקחת לכל מקום, מצלמה עם עדשות מתחלפות, פיתוח תחביב ועוד). במאמר זה מספר נקודות שכדאי לקחת בחשבון לפני שקונים מצלמה דיגיטלית חדשה:

איכות התמונה הדיגיטלית:

הטענה הנפוצה היא שאיכות התמונה המתקבלת מצילום במצלמה דיגיטלית, אינה משתווה לזו המופקת ממצלמת פילם. אלא שהיום, עשור מאז שהמצלמות הדיגיטליות נמכרות באופן מסחרי, אפשר לומר כי ברוב המקרים איכות התמונה הדיגיטלית עולה על זו של תמונה על סרט צילום. כיום למרביתהמצלמות דיגיטליות רזולוציה גבוהה מאוד מעל 10 מגה-פיקסל, ולכן המצלמות הדיגיטליות של היום מפיקות תמונות באיכות גבוהה מאוד, אפילו כשמעבירים אותם להדפסה.

 

מטרת המצלמה :

לפני שאתם מבצעים רכישה של מצלמה עליכם לבדוק בעצם מהי המטרה לרכישת המצלמה. בחנות אנו פוגשים מגוון רחב של אנשים שבאים עם מותג ודגם שלפעמים לא תואם את מטרותיהם וכך בעצם הם מחמיצים את המצלמה היותר מתאימה להם.
ליקטנו עבורכם את המטרות הכלליות הנפוצות יותר :

1. מצלמה משפחתית : מצלמה בה אנו רוצים לתעד את משפחותינו , ילדינו ואירועים חשובים. המצלמה הנפוצה הנמכרת ביותר לצורך זה היא ה-FUJIFILM FINEPIX S2500HD או ה – CANON POWERSHOT SX210 IS .

 

 2. מצלמה משנית לילד : היום ניתן למצוא מצלמה דיגיטלית בכל בית. אך לא כל הורה או מבוגר מוכן לתת את המצלמה הדיגיטלית היקרה לילד. לכן, אנו פוגשים לא מעט אנשים שמעדיפים לתת מצלמה זולה יותר לילדיהם לטיולים ולאירועים בכדי לשמור את המצלמה הראשית היקרה בבית. המצלמות המשניות כיום הן המצלמות המשוכללות של פעם ופעם זה לפני שנה. דוגמאות למצלמות כאלה : fujifilm finepix av150 או ה- CANON POWERSHOT A490.

 

 3. מצלמה דקה שנכנסת לכיס : לאלה שלא אוהבים “לסחוב” קיים היום מגוון ענק של מצלמות דקות מכל החברות. תוכלו לפגוש את סדרת ה-IXUS של קנון או סדקת ה-COOLPIX S של ניקון או סדרת ה-MJU או הSTYLUS של אולימפוס. בעינינו המקצועיות המומלצת ביותר בתחום הדקות היא ה-PANASONIC DMC TZ10 / ZS7 שהיא מצלמה דקה עם מעבד תמונה של מצלמות SLR גדולות וזום אופטי X 10.

 

 4. מצלמה מקצוענית לחובבים : כאן קיים המגוון הרחב של מצלמות SLR מקצועיות  מהדגמים של שנה שעברה או  מצלמות דמויות SLR מהטווח הגבוה כדוגמת CANON POWERSHOT SX20IS או FUJIFILM FINEPIX HS10

 

 5. מצלמה מקצועית  : כאן אין לנו מה להרחיב – מי שמחפש יודע מה הוא מחפש וסיכוי די גדול שרמתו המקצועית גדולה משלנו. כאן אנו יכולים להציע לו את המחיר, השירות והכדאיות הטובה ביותר.

 

סוגי מצלמות :

היום יותר מתמיד תוכלו להתאים לכם מצלמה דיגיטלית שמתאימה למטרותיכם בכל גודל שתרצו ובמחיר נוח.
עולם המצלמות הדיגיטליות נחלק בגדול לארבע קבוצות אב עיקריות שנתחיל מהקבוצה המקצועית יותר:

1. מצלמות SLR: או הידועות בשמן – מצלמות רפלקס. מצלמות אלה משמשות את הצלמים שאתם פוגשים באירועים, תצוגות אופנה, צלמי עיתונות וגם צלמים חובבים שרוצים טיפה יותר. בשנתיים האחרונות אנו עדים לתופעה שמצלמות SLR שהיו על טהרת צילומי הסטילס מעניקות היום לצלם את האפשרות לצלם גם וידיאו במצלמת ה-SLR. החברה הראשונה שעשתה זאת הייתה ניקון עם מצלמת ה- NIKON D90 שאחרי זה באו ה-D5100, ה-D300S וה- D3100. ייחודן של המצלמות האלו היא האפשרות להחליף עדשות לצרכי צילומים שונים החל מעדשות מאקרו לעדשות SUPER ZOOM. המצלמות הנמכרות ביותר הן מצלמות ה-SLR של ניקון  ומצלמות ה-SLR של קנון.

לאחרונה צצו מצלמות SLR קומפקטיות עם מראה רטרו של מצלמות של פעם. הסנונית הראשונה בתחום היא המצלמה של אולימפוס PEN E-P1 שאחריה הגיעו מצלמות ה-GH1 של פנסוניק. מצלמות ה-SLR הן המצלמות היקרות יותר ממצלמות האחרות עליהן תקראו מטה.מצלמות ה-SLR , מעבר לרכישתן, מתווספות רכישות נוספות של עדשות וכו’.

2. מצלמות דמויות SLR: כשמן כן הן, מצלמות שנראות כמו SLR שלחלק מהן יש מפענח וחיישן של מצלמת SLR אך למצלמות אלו אין את האפשרות להחליף עדשות. מצלמות דמוי SLR הן נכון להיום המצלמות הנמכרות ביותר בארץ ובעולם שהדגמים הנמכרים ביותר הם ה :  fujifilm finepix s2000hd שהיא המצלמה הדיגיטלית הראשונה שהביאה לנו את צילום הוידיאו ברזולוציית HD מה שהפך אותה למצלמה הנמכרת ביותר עד היום.  מצלמה נוספת בתחום ושנייה במצעד המכירות היא ה-CANON POWERSHOT SX20IS שגם לה יש צילום וידיאו HD , מסך מפרקי ואת כל האיכויות של קנון.

3. מצלמות דקות – SLIM: לשלוף מהכיס ולתפוס את הרגע!!! 2 סוגי המצלמות הקודמים מציגות איכות ורמה גבוהה אבל ופה האבל הגדול, המארז גדול. למרות הניסיונות להקטין את המצלמות 0דמויות ה-SLR של היום הן בגודלן של המצלמות הקומפקטיות של פעם) אבל זה לא נכנס לכיס.
עד לפני כשנה יתרונן של מצלמות ה-SLIM היה גודלן וזהו. הצלם או הצלמת היו צריכים להתפשר על גודל הזום ואיכות התמונה אבל היום התמונה היא אחרת. המצלמות הדקות של היום מגיעות לזום אופטי ענק של עד X 10 ואפילו לחלקן יש מייצב תמונה כפול, אביזר שהיה שמור למצלמות ה-SLR בלבד.
המצלמה המומלצת ביותר בתחום היא ה- PANASONIC DMC ZR3  שלה יש את כל היתרונות שצוינו שהתווספו לאחרונה למצלמות הדקות. ניקון הוציאה לאחרונה מצלמה שהיא גם מקרן בה תוכלו במקום להקרין על קיר את התמונות והסרטונים אותם צילמתם ה- NIKON COOLPIX S1000PJ

4. מצלמות קומפקטיות: פעם הם הובילו את מצעד המכירות. והרבה בזכות דגמי ה-POWERSHOT A של קנון. אבל היום שהמצלמות דמויות ה-SLR מגיעות בגדליהן הפיסיים לקומפקטיות , קבוצה זו מאבדת את מקומה בראש טבלאות המכירות. אך, עדיין החברות המובילות מוציאות דגמים חדשים בקבוצה זו. היום, מצלמות דיגיטליות בקבוצה זו הן המצלמות הזולות ביותר בשוק והפכו להיות “קבוצת המצלמות המשניות בכל בית”.